Jau sesto gadu Kuldīgas novada Pelčos norisinās starptautiskā mediju nometne Young Media Sharks, kur jomas eksperti 50 jaunajiem mediju talantiem sniedz unikālas zināšanas. Latvijas jubilejas gadā nometni svinīgi atklāja Latvijas atmodas žurnālists Dainis Īvāns.

Kā stāsts pret Daugavas HES celtniecību veicināja atmodas sākšanos; cik svarīgi ir tas, “kurš piecelsies otrais” – Dainis Īvāns iedvesmoja jauniešus no Latvijas un Lietuvas. Uz jautājumu, kā žurnālists saredz šodienas Latviju, Dainis Īvāns atbildēja: “Mēs izcīnījām neatkarību, bet vai ieguvām brīvību? Brīvs cilvēks redz iespējas un nejēdzības. Cīņa par brīvību joprojām pastāv, un vislielākā pretestība ir palikt pašam un nepakļauties vairākumam. Jo tieši mazākumam ir ļoti liela nozīme.” Lekcijas beigās jaunieši aplaudēja, kājās stāvot, un veidoja garu rindu, lai nofotografētos ar žurnālistu.

Nometnes laikā jaunajām mediju haizivīm ir jāizstrādā mediju produktu idejas, kas palīdzētu problēmu risināšanā. Kā mentors piesaistīts Somijas TV YLE jauniešu portāla Kioski redaktors Antti Hirvonens. Kioski producētais saturs sasniedzis 100 tūkstošu sekotāju jauniešu, un šis ir viens no pirmajiem medijiem pasaulē, kas par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem sabiedriskajā medijā runā jauniešiem saistošā formātā.

Nedēļas garumā jauniešiem attīstīt savas prasmes palīdz radio ētera personība Toms Grēviņš, karikatūrists Gatis Šļūka, mūzikas producents DJ Rudd, videooperators Dāvis Doršs, radio personība Justīne Savitska, Re:Baltica žurnāliste Lote Lārmane, režisore Madara Dišlere, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA pasniedzējs Aigars Ceplītis, ASV reklāmas aģentūras Backyard Productions izpildproducents Kris Mathurs, izaugsmes koučs Niks Matusevičs, reklāmas speciālists Raimonds Platacis, filmas Kriminālās ekselences fonds komandas pārstāvji un daudzi citi.

Nometne noslēgsies 12. augustā. Interesenti aicināti piedalīties nometnes fināla darbu prezentācijās sestdien, 11. augustā, plkst. 20.00 Kuldīgas novada Pelču internātskolā. Iepriekš jāpiesakās, rakstot uz info@avantis.lv.

Young Media Sharks 2018 organizatori ir Avantis radošā direktore Ilona Bičevska un Pieci.lv izveidotājs Kārlis Dagilis, nometnes galvenais finansētājs – Vācijas Federālā ārlietu ministrija. Atbalsta Kuldīgas pilsēta, JC Decaux, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas katedra, mediju portāls Pilseta24.lv, žurnāls IR un Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācija.

Video no nometnes
Pirmā diena https://www.youtube.com/watch?v=VMAkdZTv1d4

Otrā diena: https://www.youtube.com/watch?v=89TDlJ41hZE