Foto: Alfrēds Ulmanis, Valdis Kauliņš; fonds Dots

IzRUNĀT, saRUNĀT, pārRUNĀT, ieRUNĀT, noRUNĀT. Cik gan daudzos veidos var vienkārši runāt! Bet vai var iz-sa-ie-pār-runāt vienlaicīgi? SaRUNU festivāls LAMPA piedāvāja iespēju katram interesantam, mīļi dēvējot tos par “lampistiem”, piedalīties neaizmirstamā, īpaši sarunām veltītā pasākumā, kas notika 1. un 2. jūnijā Cēsīs.

Cilvēks ir zvērs, kurš iemācījies runāt, manuprāt, tieši tādēļ mēs esam saprātīgākās būtnes, taču spēja komunicēt savā ziņā ir radījusi atkarību no tās. Cilvēkam nepieciešams sarunāties un izrunāties, un tieši šo vajadzību apmierināt varēja LAMPĀ. Arī YMSharks jaunieši piedalījās sarunās, un ne tikai. Šarku pienākums bija piedalīties festivāla pasākumos un vēlāk veidot interviju ar runātājiem, diskutētājiem.

Šī gada LAMPA bija lekciju, tiešā nozīmē, pārbagāta. Festivālā piedalījās runātāji ne tikai no Latvijas, bet arī no ārzemēm. Cēsu Pils parks uz divām dienām pārvērtās par lielu, zumošu un murdošu burzmu, kas nepagurdama rosījās, neskatoties ne uz lietu, ne uz sauli. Šogad LAMPU apmeklējis rekordliels cilvēku skaits, kas jau pirmajā dienā sasniedza apmēram 4000.

Labās atsauksmes liecina, ka, ja neesi bijis uz LAMPU tās pirmajos divos gados, uz trešo tev jātiek bez ierunām. Tiekamies LAMPA 2017!

No visas sirds sakām paldies festivālam par iespēju mijiedarboties ar Young Media Sharks!

Teksts: Marta Folkmane