Pēdējās dienas šarkiem paskrējušas „ideju vētrās”, jaunos atklājumos, neparedzamās diskusijās un realizētās iecerēs. Sestdienas vakarā jaunās haizivis savu veikumu radošajos uzdevumos izrādīja plašākai publikai – viens otram, mentoriem un īpašajiem viesiem. Sfēras profesionāļi jau darba procesā bija patīkami pārsteigti par jauniešu plašo redzējumu un daudzveidīgajām idejām.
Ideju pirmizrādē jeb „Shark factor” tika veikti uzdevumi 3 radošajās sfērās. Kā pirmā no tām – žurnālistika.
- Iedvesmojoties no Inga Sprinģes padomiem, pirmā grupa veidoja video sociālajiem tīkliem, kurā šķērsoja Ventas rumbu visā tās platumā. Par drošību, protams, nebija aizmirsts – gumijas haizivis un peldriņķi pasargāja no šļakatām. Idejas autori – Ieva Mūrniece, Kaspars Rozītis, Aiga Veisa un Elīza Elizabete Bicāne atzina, ka vissarežģītāk darba procesā esot bijis mācīties strādāt komandā.
- „Šis darbs ir tapis pateicoties vikipēdijai” – tā savu veikumu komentē Reinis Muižnieks, Agnese Rituma, Maruta Mičule, Paula Diana Šulca, kuri meklēja kļūdas informācijā par Ventas rumbu un, konsultējoties ar pilsētas domi, tūrisma informācijas centru un zinošiem iedzīvotājiem, atrada dažādas faktu interpretācijas.
- Bena Dreifusa vadītā grupa izveidoja sižetu, kurā pētīja cilvēku personīgās telpas robežas, lūdzot apskatīt pēdējo bildi, kura uzņemta viņu telefonā. Elzas Ozolas, Evijas Blumbergas, Gabijas Vasiliauskaitės un Ievas Oliņas ideja atklāja plašākai publikai gan ainiņas no kuldīdznieku ikdienas, gan notvertos momentus, gan arī acij vizuāli patīkamus kadrus.
- Komanda, kurā darbojās 4 radošas meitenes – Sāra Zdanovska, Stella Bērziņa, Gabija Stanionyte, Keitija Kindzule pētīja preču cenu atšķirības Kuldīgas humpalās. Prezentācijā meitenes atrādīja nopirkto – Prada somu, garu, melnu vakarkleitu, ikdienas apģērbu un citas necerēti vērtīgas lietas.
- Vai par 5 centiem ir iespējams iegūt putekļusūcēju? Laura Vilerte, Sallija Kļavkalne, Nele Bērziņa un Antra Zuce pierādīja, ka var! Sižetā atspoguļots ceļš soli pa solim no sērkociņu kastītes līdz konfektēm, grāmatai, cepurei, tējkannai un visbeidzot līdz necerētajam guvumam.
Vakars turpinājās ar televīzijas formātu idejām, kuras jauniešiem palīdzēja izstrādāt Asia Batayeva un Siiri Haidma.
- Emīls Alps, Polina Masalska, Shiraz Dejbakhsh, Gantas Bendikas, Luīze Šnejersone veidoja scenāriju stāstam „Fraud and success” („Viltus un panākumi”) par meiteni, kura ceļā uz savu mērķi cenšas tikt pāri citu skatījumam, kādai jāizskatās modelei. Viņai ceļā stājas dažādi šķēršļi, kurus viņa izdzīvo. Autori uzsver, ka TV sērijas būtu ar mērķi likt jauniešiem noticēt sev.
- Par ekoloģiskām problēmām vizuālu vēstījumu sniedza Miks Emīls Akmentiņš, Viktorija Rače, Pijus Mačiulskis, Dita Dembovska. Šī grupa veidoja stāstu par zivi, kura piedzīvo pārmaiņas savā dzīves vidē. Stāsta formāts, pretēji pierastajām vides reklāmām bija veidots viegls, ar humora devu, lai īpaši uzrunātu jaunāko paaudzi.
- Kāda cita grupa savukārt izvēlējās veidot realitātes šovu, kurā skatītājiem būtu iespēja līdzdarboties. Audrė Jokubauskytė, Ieva Ozoliņa, Kristīne Baltkaula un Valters Kalcenaus radīja ideju par „izvēļu cepuri”, kurā dalībnieki tiktu izaicināti izkāpt no savas komforta zonas un izaicināt sevi.
Jaunās mediju haizivis veidoja arī reklāmas jaunām, Latvijā ražotam precēm – džemperim ar stāstu „I got smth to say” un ēdamajai kafijai „Coffee pixels”. Šajā procesā viņus atbalstīja mentori – Kris Mathur un Pauls Ķesteris.
- Reklāma, kuru veidoja Elizabete Ronija Dreimane, Elīza Anna Vilaua, Olavs Rāciņš, Emīls Smiļģis un Silvija Mītniece bija 30 sekundes garš stāsts bez vārdiem, kurā trāpīgi attēlota kāzu ainiņa. Autori saka, ka grūtākais darba procesā bija nonākt līdz idejai.
- Šo pašu produktu no cita skata punkta parādīja komanda Agnese Kalvīte, Antra Kapilinska, Anna Ruža un Jānis Gorodņičijs. Reklāma vēstīja, ka džemperi „I got smth to say” var izmantot, lai piešķirtu dzirksti savai ikdienai – tas var pastāstīt ko pavisam citu katru dienu.
- Kafijas pikseļus savukārt reklamēja Marta Vītola, Mārtiņš Taukačs, Jana Aizupe un Linda Vainovska, kuri galveno aktrisi stāstam atraduši ar Facebook spēka palīdzību. Komanda atzīst, ka bijis grūti nenonākt konfliktā plānojot ideju, tomēr izstrādājot individuālu sistēmu veiksmīgi izdevies kļūt par komandu.
- Ēdamajai kafijai reklāmas rullīti veidoja Marks Vāle, Emīlija Anna Ozerinska, Elizabete Šuplinska un Kristiāna Āboliņa, kuru darba procesā radusies iedvesma jaunai dziesmai, kura iekļauta reklāmā un lieliski saskan ar produktu.
Pasākuma noslēgumā pieredzējušie mentori un žūrija izteica komentārus un turpmākus ieteikumus grupām. Arī „I got smth to say” un „Coffee pixels” izveidotāji bija ieradušies novertēt brendu reklāmas, kuras, kā viņi atzina, atspoguļo zīmola būtību.
Paldies pasniedzējiem par profesionālo pieeju, radošuma rosināšanu un padomiem īstajā laikā un vietā!
Teksts: Marta Muižniece
Foto: Ritvars Stankevičs